EGM’den Flaş Promosyon Açıklaması: “Görüşmeler Sürüyor”

Yerel ve ulusal basında geniş yer bulan, emniyet mensuplarının promosyon adaletsizliği konusu sosyal platformlarda işlenmeye devam ediyor. Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk SEZER öncülüğünde sürdürülen etkinliklerde 2 milyonu aşkın tweet atılması üzerine, 20 gün aradan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü tekrar açıklama yaptı.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE AYNI DİLİ KULLANIYORLAR”

Promosyonla ilgili olarak yeni bir değerlendirme yapıldığını ve görüşmelerin devam ettiğini belirten EGM açıklamasında, promosyon konusundaki adaletsizliği duyuranları terör örgütü ile aynı dili kullanmakla suçladı. Bir önceki açıklamasında ise ‘Fetö dili’ yakıştırması yapmıştı.

Polisin Sesi Platformu olarak son bir ayda promosyon konusunda sayısız etkinlik ve birçok haber yaptık. Bu konuda EGM’ye çağrılarımızı sürekli olarak şu şekilde dile getirdik:

“BİLGİ AKIŞI YOK”

Yapılan bir önceki promosyon anlaşması ile alakalı şeffaf bir açıklama bekleyen personele herhangi bir bilgi verilmediği gibi açıklama da yapılmıyor.
Dile getirdiğimiz en önemli konuların başında, çalışmaların şeffaf bir şekilde yürütülmesi ve yürütülen bu çalışmaların personele bildirilmesi gerektiği şeklindeydi. Bu konuda özellikle siyasi rant ve farklı çıkarlar uğruna teşkilatımızın kullanılmaması adına, süreçlerle ilgili EGM’nin açıklayıcı ve şeffaf bilgiler vermediğini belirttik.

“DEZENFORMASYONA İZİN VERMEYİN”

Kamuoyunu yanıltıcı bilgilerden korumak ve personeli şeffaf bir şekilde bilgilendirmek, teşkilatımız açısından birlik ve beraberliğimizi güçlendirecektir. Emniyet mensuplarının kendilerine haksızlık yapıldığını düşündüğü konuları, sosyal mecralardan öğrenip açıklama yapmanız, personeliniz ile aranızdaki bilgi akışının zayıf olduğunu gösteriyor. Ayrıca her açıklamanızda ‘ilginç tasvirler’ ile konuyu dağıtmanızı uygun bulmuyoruz. Zamanında ve personelin yanında olduğunuzu bildirir şekilde açıklamalar yapmanız; oluşabilecek bilgi kirliliği ve dezenformasyonların önüne geçecektir.


Similar Posts

5 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir