PROMOSYON

Emniyet Mensupları 240 Bin Tweet atarak rekor kırdı !

Birçok kamu kurumunun banka promosyon sözleşmesini yenilediği bu günlerde, emniyet teşkilatı mensupları da banka promosyon sözleşmesinin yenilenmesini istiyor.

VERİLEN MÜJDE GERİDE KALDI !

Henüz 2022’nin Mart ayında Vakıfbank ile promosyon anlaşması yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, tüm Türkiye adına bir anlaşma yapıldığını ‘müjde’ olarak duyurmuştu. Anlaşma gereği olarak, personellere aylık 300 TL ödenecekti. Fakat 1 yıl, hatta 2 yıl sonra anlaşmaya dahil olacak birçok il vardı. O iller mevcut anlaşmaları bitene kadar promosyon tutarı olarak aylık 50-75 TL almaya devam edecekti. O günden bu yana, personel maaşlarının neredeyse iki katına çıkması ve bankaların kâr oranlarını yüzde 400-500 oranında artırması neticesinde birçok kurum promosyon anlaşmasını ya revize etti, ya da feshetti.

SÖZLEŞMELERİ İPTAL ETMEK KURUMUN ELİNDE

Kurumların, bankalar ile anlaşma görüşmeleri yaptığı komisyonlara çok önemli görevler düşmektedir. Süresi henüz bitmemiş sözleşmeler revize edilebilir. Sözleşmelerdeki ‘tazminat’ maddesi işleme sokularak, sözleşme iptal olacak ve kalan düşük promosyon tutarları güncellenebilecek. Devreye sokulması gereken madde ise şöyle:

“İlk yıl sözleşme fesih edilirse, tamamı; ikinci ve üçüncü yıl fesih edilirse, ödenen promosyon tutarının yüzde 50’sini iade eder”

Ödemelerini aylık olarak almaya devam edenler için herhangi bir geri ödeme söz konusu değil.

BANKALAR BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

Kurumların personel sayısına göre ve maaş miktarlarına göre kurumlara teklif götüren bankalar, en iyi teklifi verebilmek için sıraya girdi. Yüzde 80’lere ulaşan enflasyon koşullarında, son 8 ayda banka promosyon miktarları 10 kat artmış durumda.

EMNİYET TEŞKİLATI TWEET YAĞDIRDI !

promosyon

Yaklaşık 30 gündür çeşitli sosyal mecralarda haklı taleplerini dile getiren Emniyet Teşkilatı mensupları son yaptıkları etkinlikte twitter’ı salladı. Emniyet-Sen Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk SEZER öncülüğünde başlatılan etkinliğe 2 saatte 100 bin tweet atılarak rekor kırıldı. #PolisinSesiTekYürek adlı etikete yaklaşık 240 bin tweet atıldı.

EGM YETKİLİLERİ SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Emniyet Mensupları, haklı mücadelesini sürdürmekte ısrarcı olsa da; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Vakıfbank yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadı. EGM, 20 Ağustos 2022 tarihinde bir basın açıklaması yaparak bazı sosyal medya hesaplarını ‘FETÖ DİLİ’ kullanmakla suçlamıştı.

BANKALARA VE EKONOMİSTLERE ÇAĞRI YAPILDI

Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Sayın Faruk SEZER, Sosyal medya platformu Twitter üzerinden bütün bankaları tek tek etiketleyerek, promosyon teklif miktarlarını sordu.

SEZER, yine aynı şekilde Twitter üzerinden birçok ekonomisti etiketleyerek Vakıfbank ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşmanın ekonomik olup olmadığını sordu.

SÖZLEŞME YENİLENECEK Mİ ?

Günümüz koşullarında ekonomik olmayan ve personelin yararına olmayan bu sözleşmenin devam etmesi, anlaşılacağı üzere kimseye fayda sağlamayacaktır. Kurumların, personelin çıkarlarını gözeterek; yapılan sözleşmeleri duruma göre revize veya feshetmeleri yerinde olacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ne yapacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor.

ETİKETİMİZE DESTEK VEREN ÜNLÜLER

Similar Posts

3 Comments

  1. Anlata anlata yorulmadık, onlar anlamamaya daha doğrusu mış gibi yapmaya devam ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir