EGM’NİN 20.08.2022 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASINA İSTİNADEN BASIN AÇIKLAMASI

Emniyet Genel Müdürlüğünün 20.08.2022 tarihli maaş promosyonları ile ilgili basın açıklamasında; maaş promosyonunun yetersiz olduğunu ve ihalenin tekrar yapılmasını isteyen sosyal medya hesaplarına yönelik olarak “FETÖ ile aynı dili kullanıyorlar” ibaresini kullanması üzerine, Polisin Sesi Platformu olarak maaş promosyonu ihalesinin tekrar yenilenerek günümüz ekonomik şartlarına uygun hale getirilmesi gerektiğini defalarca dile getirdiğimiz için açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Öncelikle, sayısı binleri geçmeyen bir çok kamu kurumunun 3 yıllık peşin 30-35 bin TL arasında maaş promosyonu alması üzerine sayısı 330 bin civarında olan EGM personelinin 5 yıllık ihalede aylık 300 TL gibi komik bir ücret alacak olması teşkilatımız içerisinde huzursuzluğa sebep olmuştur. Bu haksız uygulamanın sonlandırılmasını istemek FETÖ dili midir? Geçmişte FETÖ’nün teşkilat içinde haksız uygulamalar yaptığı bunun da personeli mutsuz ettiği ve bu dilin ve taktiğin FETÖ taktiği ve dili olduğu aşikardır. FETÖ ile teşkilat içinde en çok mücadele eden ve bunun bedelini defalarca ödeyen sözcümüz Faruk SEZER’in üzerine fetö çamuru sıçramaz. Çünkü o çamur bu duvarda tutmaz. Ancak, FETÖ ile mücadele etmede önemli bir görevi olan ve kolluk kuvvetini temsil eden EGM’nin, hakkını arayan herkese “fetö ile aynı dili kullanıyorlar” ithamında bulunması teşkilatın kurumsal yapısına yakışmamaktadır. Şöyle ki; EGM sosyal medyada fetö dili kullanan hesapları belirleyerek gerekli hukuki ve kanuni işlemleri başlatması gerekirken, anayasal ifade özgürlüğü hakkını kullanan, emeğinin karşılığını ve hakkını arayan sosyal medya hesaplarına “fetö dili kullanıyorlar” ithamında bulunarak ağır bir töhmet altına bırakmaktadır. EGM’nin, genel ve toptancı bir açıklama yapmak yerine “fetö ile aynı dili kullanan” hesapların kimler olduğunu ve bu hesaplara ne gibi işlem yapıldığını açıklamasını kamuoyu gibi bizler de merakla beklemekteyiz.

EGM’nin basın açıklamasında ihaleye 3 devlet bankası ve İş Bankasının davet edildiği 300 TL ile en fazla ücretin Vakıfbank tarafından verildiği ve bunun da yüzde 188 gibi bir artışa tekabül ettiği belirtilmektedir. 1000-1500 kişilik kurumların 30-35 bin TL ücreti peşin aldığı bir ortamda aylık 300 TL’lik ücretin zafer ve müjde olarak gösterilmesi çağın ve ekonomik gündemin gerçeklerinden kopuk olunduğunu göstermektedir.
Teşkilat içerisinde haksızlıkların son bularak, Fetö ve benzerlerinin yuvalanmasına son vermek ve Fetö taktikleri olan iftira ve haksızlıklara son vermek için mücadelemiz hukuk çerçevesinde devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir