Faruk SEZER

EGM Açıklamalarına İstinaden Basın Açıklamamız

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün basın açıklamasını incelediğimizde; altıncı paragrafın dışında üzerimize alınacağımız bir konu yoktur. Bir an evvel promosyon sözleşmesi, günümüz ekonomik koşullarına göre revize edilmelidir.

Yapılan açıklamada, haklı taleplerimize karşılık olarak; “masadayız, görüşmeleri devam ettiriyoruz” şeklindeki açıklamaları olumlu buluyor, görüşmelerin bir an evvel tamamlanmasını ve yeni anlaşmanın açıklanmasını talep ediyoruz.

EGM’nin basın açıklamasının ilgili kısmından anlaşılacağı üzere, Polisin Sesi Platformu olarak tutarlı bir çizgi çizmiş olduğumuz gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bu vesileyle güç de olsa Emniyet Genel Müdürlüğü’nün personelin faydasına olacak olan yeni bir promosyon anlaşması için “masadayız” açıklamasını gördüğümüz için gururluyuz. Bu gurur, haklı mücadelemizde bizleri destekleyenler ile birlikte başarılı bir strateji oluşturduğumuzun kanıtıdır.

Pekala, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün “yeniden masadayız” açıklaması yeterli midir? Bizce maalesef yeterli değildir. Personelin faydasına olacak şekilde, günümüz ekonomik şartlarına uygun yeni bir anlaşmanın ivedilikle açıklanması gereklidir.

POLİSİN SESİ PLATFORMU

Similar Posts

3 Comments

  1. Sayın Bakanımız ve EGM den Emekli personelinde promosyon anlaşmasına dahil edilerek bütün personeli kapsamasını istiyorum teşekkür ederim.

  2. Artık emeklisi ile birlikte çalışanların bir arada sosyal konuların bir kerede değerlendirilmesi ve günün şartlarının üzerinde uygulanması.En kalabalık en çok mesai yapan,Asker ile hemen hemen aynı görevi yapan vefakar ve cefakar kurumun olması gereken yere getirilmesi gerektiği kanaatteyim.Baskılarla sindirilmesinede ayrıca son verilmeli,bakanlığı tarafından sahip çıkılmalı ki,başkalarına söz düşmesin.Saygılarımla.

  3. Emekli Polis Memurlarınında promosyon sözleşmesine dahil edilmesini stiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir