BU OYUNA GELME

Kıymetli dostlar; geçtiğimiz gün bir milletvekili, polisin emeklilik yaşının yükseltilmesi talebinde bulundu. Bunu da polislerin talebiymiş ve yararınaymış gibi sundu…

27 Kasım 2023 tarihinde, bir grubun polislerin yaş haddinin yükseltilmesi için kulisler yaptığını kendi X hesabım üzerinden yapmış olduğum paylaşımda söylemiştim. Bu söylediklerimin üzerinden bir hafta geçmeden mecliste dillendirilmesi duyduklarımın/öğrendiklerimin doğru olduğunu ortaya çıkardı.

Sayın kamuoyu, sormamız gerekirse;
Sayın milletvekili, bu konuşmayı yapmadan birkaç gün önce kimlerle konuşmuştur?

Kendisine teşkilatın büyük bölümünün emeklilik yaşının yükseltilmesini istediği mi söylenmiştir?

Birkaç aklı evvel emekli polis ile sivil memurların oluşturduğu tabelamsı bir şey egm’de üst düzey müdürlerle konuştuktan sonra yaş haddinin yükseltilmesi açıklamaları mı yapmaya başlamıştır?

Yaş haddinin yükseltilmesinin gündeme getirilmesi karşılığında yapılmış kirli bir pazarlık mı vardır?

  1. Yüzyılda hala insanlık dışı çalıştırılan, hakları yenmeye devam eden ve mobbinglerle boğuşan polisleri mezarda emekli etmek isteyen bu yapı kimlerdir?

Saltanatına birkaç yıl daha devam etmek isteyen müdürlerin yaş haddini yukarı çekmek için iktidara “polisler yaş haddinin yükseltilmesini istiyor” algısını yapanlar ve yaptıranlar kimlerdir?

Değerli dostlar, bu oyuna safiyene bir şekilde alet olanlar kim ve neden anlayamıyorlar?
Meslektaşlarımızın yıpranma paylarının dahi fiilen elinden alındığını düşünürsek hakkımız olan 20 yıl hizmet ile 25 yıl üzerinden emeklilik hakkımızı istememiz gerekirken mezarda emeklilik gibi bir ucubenin bu teşkilata dayatılmasını kabul etmeyiniz…

Bu konuyla ilgili yazmaya devam edeceğim.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir