Zorunlu Polsan Üyeliği Kabul Edilemez..!

Süleyman Soylu Temmuz ayında Polsan verileriyle alakalı bir açıklama yapmış ve zorunlu üyesi olan sandığın kar yaptığını açıklamıştı.  Yaptığı açıklamada, 2022 yılı itibarı ile emniyet teşkilatına katılan bir kişinin, 30 yıl sonunda 850 bin TL – 1 milyon TL arası ikramiye alacağını söylemişti. Bunun yanı sıra birçok emniyet mensubu, zorunlu sandık üyeliğinden çıkmak istediğini sosyal medya üzerinden dile getiriyor.

Platform olarak beklentimiz, EGM’nin öncelikli olarak personelini düşünecek şekilde hareket etmesidir. Sandığın çıkarlarından önce, personelin çıkarları gözetilerek çalışanların refah seviyesini yükseltecek adımlar atılmalıdır. Polsan kendi başına sandık olarak çok kaliteli ve cazibeli ise; insanlar kendi istek ve arzularıyla, gönüllü olarak sandığa katılmalıdır. Yine gönüllü olarak çıkmak isteyen personel, sandık üyeliğinden kendi istek ve arzusuyla ayrılabilmelidir.POLSAN’DAN ÇIKMAK İSTEYEN ÜYELER VİDEOMUZU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

POLSAN ÜYELİĞİNDEN ÇIKMAK MÜMKÜN MÜ?

Evet mümkün, siz değerli takipçilerimiz için Sözcümüz Faruk Sezer bu konuyu detaylı bir şekilde anlattı. Sezer’in başlıca açıklamaları şu şekilde:

“Polsan’ın tüzüğü anayasaya aykırı, bir hukukçuya bu tüzüğü götürün. Göreceksiniz ki Polsan tüzüğü bir değil, birden fazla madde ile hukuka aykırıdır ve iptali kesindir.

Polsan’ın delege seçimleri hukuka aykırıdır, taşra ve merkez seçimi yine hukuka aykırıdır.”

MAHKEME İPTAL ETMEK ZORUNDA

Polsan’dan kurtulmanın tek yolunun dava açmaktan geçtiğini söyleyen sayın Sezer, dava içeriğine ilişkin de bilgiler verdi.

“Polsan’ın tüzüğüne dava açacaksınız, adaylık şekline, üyelik şekline dava açacaksınız. Delege seçimleri ve yönetim kademe seçim şekline, anayasaya ayrılık bakımından dava açacaksınız.”

İLKSAN 7 KATI PAY VERİYOR

“İLKSAN (Öğretmen sandığı) öğretmenler para topluyor, toplanan para ile POLSAN’ın Leasing’ine yatırım yapıyor. Yatırım sonucu sandık ikramiyesi olarak, yatırdıklarının 6-7 katını alıyorlar. Fakat POLSAN, para yatıran kendi üyelerine 1 katını bile vermiyor.”

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk SEZER’in açıklamalarının tamamını aşağıdaki video üzerinden dinleyebilirsiniz.

Similar Posts

One Comment

  1. Bildiğin haraç alma..başka bir şey değil..benim param üzerinde neden başkası tasarruf yetkisine sahip ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir