Polsan Hakkında Açıklama Yapan Süleyman Soylu: “30 Yıl Sonra Sandığın İkramiye Rakamı 850 Bin TL Olacak”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polsan hakkında açıklama yaptı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda;

“Polis arkadaşlarım; POLSAN artık güçlü, POLSAN artık gelecek vadediyor. Bu gelecekten mahrum olmayın. Sandığınıza ve emekliliğinize sahip çıkın” dedi.

2018 yılından itibaren emniyet teşkilatına katılanlar için sandık üyeliği zorunlu hale gelmişti. Sayın Soylu’nun verdiği bilgilerde; son 5 yılda sandığın kâr etmesinin zorunlu üyelik ile sağlandığı görülmektedir.

Yine Sayın Soylu’ya göre, 2022 yılı itibarı ile emniyet teşkilatına katılan bir kişinin, 30 yıl sonunda 850 bin TL – 1 milyon TL arası ikramiye alması beklentiler arasında.

Günümüzde 6 aylık enflasyon rakamlarının yaklaşık %80 seviyelerine ulaştığı ortadadır. İstanbul’da ortalama konut fiyatlarının 1 milyona yaklaştığı bilinmektedir. Dolayısıyla Sayın Soylu’nun bahsetmiş olduğu ikramiye rakamı bugünün koşullarında, ancak bir ev alabilmeye yetiyor iken; günümüz enflasyon koşullarında 30 yıl sonra verilecek olan bu ikramiye tutarlarının, o günün koşullarında ne ifade edeceği merak konusudur.

Sayın Faruk Sezer’in, Polsan üyelerinden gelen şikayetler üzerine yapmış olduğu açıklamaları aşağıdaki video üzerinden dinleyebilirsiniz.


Similar Posts

8 Comments

  1. 2000 den 2015 kadar çalınan ve mahkemece tespit edilen 500 milyon Türk Lirası ne olacak ?

  2. Polsan polisin hakkını yemek için kurulan bir kuruluş. Bilmeyen dışardan bakan insanlar polsanı iyi bisey sanıyor.

  3. Sayın bakanım 26 yıllık üyeyim, şuan 225.000 TL emekli ikramiyesi alıyorum. 26 yılın karşılığı bu olmamalı. Polsan yönetimi ekonomistlere bırakılmalı, polis müdürleri polsandan elini çekmeli.

  4. Yapılacak tek iş var Polsan ile Oyakı birleştirsinler oyakın fabrikaları polsanın tarlaları var oyak bize %50 verse bile ki polsana fark atar. Oyak-Pol nasıl olur iyi olur değilmi. Oyak % 80 kar payı verdi Polsan ise % 8 fark bu işte…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir