ÖĞRETMENLERE REKOR PROMOSYON VE EGM’NİN YAPMASI GEREKENLER

Edirne’nin Keşan İlçesinde görev yapan eğitim çalışanlarına 3 yıllık peşin 25.250 TL banka promosyonu verilecek.

Edirne’nin Keşan İlçesinde görev yapan toplam 1150 eğitim çalışanına 3 yıllık peşin 25.250 TL banka promosyonu verilecek. Eğitim camiasına hayırlı olsun.

Bu durumun bizi ilgilendiren kısmı ise toplamda 330 bin civarında çalışanı bulunan Emniyet teşkilatına müjde olarak duyurulan ve 5 yıllık anlaşma yapılan promosyon ihalesinde enflasyon farkı eklenmeden aylık her personele 300 TL promosyon verilecek olmasıdır.  Basit bir hesaplama yaptığımızda 1150 eğitim çalışanı 3 yıl için peşin şekilde 25.250 TL para alırken, 330 bin EGM personeli bu parayı peşin almış olsa 5 yıllık bedeli toplamda 18 Bin TL gibi bir rakama tekabül etmektedir. 

Oran orantıya, personel sayısına ve anlaşma süresine bakıldığında EGM çalışanlarının kaybı çok fazladır.  Günümüz ekonomik şartlarına ve piyasa değerlerine uymayan bu anlaşmanın revize edilerek  adil ve hakkaniyetli bir sözleşme imzalanarak ücretlerin personele peşin yatırılması elzem olmuştur. Yüz binlerce çalışanın ve ailerinin hakları da gözetilerek EGM’nin ilgili banka ile tekrar masaya oturması gerektiğini düşünmekteyiz.

Similar Posts

4 Comments

  1. Bizler daha 300 TL promosyonu bile alamıyoruz. Hatay ili Vakıfbank 92 TL promosyon vermeye devam ediyor. Diyarbakır ilinde 300 TL alırken niye burası 92 TL diye yazdım. Gelen cevap sözleşme devam ediyor denildi oysaki Diyarbakır sözleşme devam ederken 300tl yaptı. Bakalım nolacak

  2. Hakkımızı yiyen zehir zıkkım olsun benim çocuğumun rızkını yiyenlerin iki yakası bir araya gelmesin haram olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir