Hakkari’de Polis Aracına Ateş Açan Teröristler Yakalandı

Yüksekova’da devriye gezen Özel Harekât Polislerinin zırhlı aracına, uzun zamlulu silahlarla ateş açan 3 terörist yakalandı.

Polis ekipleri yapılan arama-tarama faaliyetleri sonucu teröristlerin yerini tespit etti. İçişleri Bakanlığı konuyla alakalı olarak bir basın açıklaması yaptı:

“Hakkari, Yüksekova’da 22.10.2022 günü saat:00.20 sıralarında devriye görevi yürüten Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne ait zırhlı araca uzun namlulu silahlarla ateş eden 3 şahsın yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.  Şahısların Yüksekova Yeni Mahalle’de bulunan bir müştemilata girdiklerinin belirlenmesi üzerine çevre güvenliği alınarak bölgeye takviye unsurlar gönderildi.   Müştemilatta bulunan şahıslara yönelik Polis Özel Harekat unsurlarınca “teslim ol” çağrısı yapıldı. Şahısların çağrıya uymayarak kaçmaya çalışması üzerine hareket geçildi ve yapılan operasyonda SOREJ kod adlı Hüseyin Ş., Vesim A. ve Reber S. isimli 3 PKK/KCK terör örgütü mensubu, üzerlerinde bulunan Kalaşnikof uzun namlulu tüfek ve tabanca ile birlikte sağ olarak ele geçirildi. Şahısların ikametlerinde yapılan aramada ise bir tabanca ve bomba atar mühimmatı ele geçirildi. Şahısların işlemlerine Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü’nde devam ediliyor”

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir