Sn. Süleyman SOYLU’dan polisler müjde Bekledi…

Bakanımız Sn. Soylu, Polislerin çalışma periyoduna ilişkin yapılan düzenlemeye yönelik “12/36 çalışan polisimiz, 4 grup çalışacak ve dinlenmesinden fedakarlık etmeyecek. 7 Ocak itibarıyla bu başladı.” bilgisini verdi.

Polislerin zaman zaman ek görevlere çıktıklarını ve Ek mesainin yüzdesini artırdık. Ona da aylık 350-400 lira ek ücret gelecek.

Polisin ek görev olarak gittiği sınav görevlerinde, 3 oturuma gidip bir oturum parası aldığını belirten Sn. Soylu, buna ilişkin ise Polisin bu tip ek görevlerde gittiği oturum kadar ek ücret alacağını bildirdi.

Mevcut 2 şark bölgesine ilişkin ileride çalışmalar yapılacağını belirterek, “Bir çalışma yaptık, bunu bir şarka indirirsek döndürebilir miyiz diye bakıyoruz. Bir de belki iki şarkı birleştirip bir sene azaltabiliriz. Bu önümüzdeki yıllardaki terörle olan mücadeledeki ihtiyacımıza bağlı.” dedi.

Polislere hizmet veren psikologların sayısının artırılacağını ve dışarıdan bu hizmeti almak isteyen personelin ücretlerinin de karşılanacağını ifade etti.

Polis Bakım ve Yardım Sandığı’nın (POLSAN) bu yıl ki karının 2 buçuk milyar lira olduğunu, sandığa yaklaşık 110 bin Polis memurunun üye olduğunu ve üyelerin emekli olduklarında bugünün parasıyla 1 milyon 600 bin lira alacaklarını söyledi.

Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına Faruk Sezer twitter üzerinden #EmniyetHakArıyor etiketi açarak cevap verdi.

Similar Posts

2 Comments

  1. Maalesef müjdelerin içi BOŞ
   *12/36 çalışma sistemi çoğu ilde UYGULANMIYOR ve bekçiler dahil değil BOŞ!
   *FÇÜ deki %46 dan %52 ye çıkması 350-400 TL değil sadece 196 tl BOŞ!
   *2010-2013 arası Fetöcüler zamanında gelen 2.ŞARK İPTAL edilmedi BOŞ!
   *20 Yıllık polsan üyesi memur şu an emekli olsa 200 bin tl polsan dan emeklilik yardımı alacak, hadi 30 yıl olsun 300 Bin tl
   1 MİLYON 600 bin tl BOŞ!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir