Polisler, Yaşadığı Haksızlıkları Duyurmaya Çalışıyor

EMNİYET PERSONELİ ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR

Son günlerde polis intiharlarındaki artış dikkat çekti. Genç yaşta kalp krizi gibi yoğun çalışmaya dayalı hastalıklardan yaşamını yitiren polislerin sayısı arttı. Bu durum, mevcut çalışma koşullarının ağırlığını gözler önüne serdi. Sistematik mobbing, amir tahakkümü ve siyasi baskılar sonucunda emniyet teşkilatı görev yapamaz hale geldi.

Polisler özellikle son 2 yıldır seslerini sosyal medya aracılığı ile duyurmaya çalışıyor.  Bunun yanı sıra polisler yaşadığı zorlukları anlatabilmek için fake hesaplar açarak, durumu anlatmaya çalışıyor. Adaletsiz bir şekilde sıkça görev yeri/birimi değişikliklerinden polislerin çekindiği ve bıktığı bariz ortada. Yaşadıkları haksızlıkları bile fake hesaplar üzerinden duyurmaya çalışmaları, baskı ve çalışma hayatındaki endişeleri ortaya çıkarıyor.

POLİSLER İNSANCA ÇALIŞMAK VE HAKSIZLIKLARIN SON BULMASINI İSTİYOR

Polis Memurları iki dudak arasında olmayan, insan hukukuna uygun bir çalışma sistemi istiyor. Adaletli bir şekilde görev dağılımı ve günümüze uygun bir teşkilat kanunu istiyor. Ayrıca mutlu olmak ve huzurlu bir yaşam için ailesine, sevdiklerine vakit ayırmak istiyor. Yaşadığı sorunlarda, mensubu olduğu teşkilatın arkasında durmasını ve bağlı olduğu teşkilatının hiçbir siyasi baskıya boyun eğmemesini istiyor.

Hak arama mücadelesinin mimarlarından ve sözcümüz, Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer paylaştı. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “Polis etkinliği 09.08.2022 saat 20:00’de başlayacak, dedi”


HAK ARAMA MÜCADELESİNE AÇIK DAVET

Yıllardır yapılan bütün adaletsizlik, haksızlıklara karşı gerek ailesi; gerekse kendisi için ses çıkarmamış/çıkaramamış bütün Emniyet Teşkilatı mensuplarını daha ‘gür bir ses’ için ve insancıl çalışma ortamlarına kavuşabilmek adına yapılacak olan etkinliklere davet ediyoruz.

Similar Posts

One Comment

  1. Polisin sendikal hakkı verilmediği sürece işimiz zor maalesef ama çabalamak hiç bişey yapmamaktan iyidir tabi emeği geçen herkesin yüreğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir