POLİSE BIÇAKLA SALDIRDI, POLİS TUTUKLANDI!

İzmir Çiğli’de uygulama noktasında dur ihtarına uymayan (muayenesiz)araç 1 saatlik kovalamaca sonrası çamura saplanarak yakalandı. Araçta bulunan üç kişiden ikisi kaçmaya çalışırken yakalandı. Araçtan inmeyen diğer şüpheli, bütün uyarılara rağmen araçtan inmemekte ısrar etti. Bir müddet sonra şahıs elini beline attı. Polis havaya uyarı atışı yaptı. Tam bu esnada şahısla polis arasında arbede yaşandı ve şahıs elindeki bıçakla polisi yaraladı. Tam bu esnada polisin elindeki silah patladı ve şahıs ex oldu.

Polisin yargılandığı duruşmada hakim: “15 yıllık polis memuru ilk etapta araçta oturan bir kişiye müdahaleye giderken dolu silahla gitmemesi gerektiğini bilir. Bu kusurun, bilinçli taksir olarak değerlendirilmesi gerektiği ve polisin tutuklanmasına karar verilmiştir” kararını verdi.
Bu karar sonrası sosyal medyada bir çok polis teşkilatı mensubu bu karara tepki göstererek adalet talebinde bulundu.

Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk SEZER bu karar sonrası twitter üzerinden canlı yayın açarak karara tepkisini gösterdi. Faruk SEZER twitter adresi üzerinden atmış olduğu tweette: “İzmir’deki tutuklanma kabul edilemez…
Ülkemizin dört bir yanında görevini yaptığı için cezalandırılan meslektaşımız var.
Alışmayacağız, Susmayacağız” diyerek konuyla ilgili susmayacaklarını dile getirdi.

Similar Posts

3 Comments

  1. İzmirdeki hukuk garabetinden sonra Polis ancak şehit olunca haklı olur sözü bir daha tescillendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir