İKİ SUÇ ÖRGÜTÜ DAHA ÇÖKERTİLDİ

İçişleri Bakanı Ali YERLİKAYA X hesabında Emniyet mensuplarınca, Uzuner ve  Pelit isimli 2 suç örgütüne operasyon düzenlendiğini ve 39 şahsın gözaltına alındığını açıkladı.

AÇIKLAMANIN TAM METNİ

SİNOP VE İSTANBUL’DA “KAFES OPERASYONLARI” KAPSAMINDA  “UZUNER” VE “PELİT ÇETESİ” OLARAK BİLİNEN 2️⃣ AYRI SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ❗️

Aziz milletimin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun, ailelerimizin huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere milletimizin duası ve desteğiyle nefes aldırmayacağız. ❗️

❌UZUNER SUÇ ÖRGÜTÜ: Sinop merkezli, Trabzon ve istanbul olmak üzere 3️⃣ ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 1️⃣4️⃣ şüpheli şahıs yakalandı. 1️⃣3️⃣ çete mensubu tutuklandı. 1️⃣ çete mensubuna adli kontrol kararı verildi.
📌Jandarma Genel Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Sinop İl J.K.lığı tarafından Uzuner olarak bilinen, liderliğini Necati Kerim Uzuner’in yaptığı ve 8 suç örgütü yöneticisinin olduğu Organize Suç Örgütü üyelerine yönelik operasyon düzenlendi.
📌Şüphelileri yakalamak için Sinop, Trabzon ve İstanbul olmak üzere 3️⃣ ilimizde 1️⃣4️⃣ şüpheli şahsa eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.
📌Vatandaşlarımızı bankaların müşteri hizmetleri numarasına benzer numaralardan aradıkları ve kendilerini müşteri temsilcisi gibi tanıtarak dolandıkları, elde ettiği paraları ise kripto paraya çevirdirdikleri tespit edildi.
📌Operasyonda 40 Milyon Türk Lirası tutarında işlem hacmi olduğu tespit edilen 8 şüpheliye ait toplam 153 banka hesabına mahkeme tarafından el konuldu.

❌PELİT SUÇ ÖRGÜTÜ:  İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda 2️⃣5️⃣şüpheli şahıs yakalandı❗️
📌 İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca Pelit Çetesi olarak bilinen, liderliğini Rıfat Albayrak’ın yaptığı organize Suç Örgütü üyelerine yönelik  operasyon düzenlendi.
📌Ormanlık alanlarda kesim yapmak suretiyle açtıkları arazileri usulsüz şekilde düzenlenen belgelerle vatandaşlara satarak, Rüşvet, Nitelikli Dolandırıcılık ve Orman Kanununa Muhalefet suçlarını örgütlü olarak işlediği tespit edilen 2️⃣5️⃣ şüpheli şahsa eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Adli işlemleri devam ediyor.
📌Operasyonlar neticesinde;
15 adet ruhsatsız tabanca, suçtan elde edildiği değerlendirilen çok sayıda altın, yüksek miktarda döviz ve para ele geçirildi.

Operasyonları düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum🇹🇷Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz Milletimizin duaları sizlerle.

ÇETELERİN ÇETELESİNİ TUTUYORUZ.

HİÇBİRİ YÜCE TÜRK ADALETİNDEN KAÇAMAYACAK❗️

Editör 4

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir