HUZURUMUZ KALMADI MERKEZ!

emniyet teşkilatının kronikleşmiş sorunları bizleri yine melankoliye ve arabeske bağlatarak Huzurum Kalmadı Dedirtti!

1970’lerde başlayan Ferdi TAYFUR kasırgası 2000’lere kadar devam etti. Ferdi TAYFUR sevgisi toplumun bir çok kesiminde halâ yoğun şekilde devam etmektedir. Pekiyi ne diyordu Ferdi TAYFUR hayranları; “Olmasaydı derdimiz, söyler miydi Ferdimiz”

Emniyet mensupları olarak derdimiz o kadar fazla ki, Ferdi abimizin her şarkısını dinlediğimizde aklımıza aşk değil, mesleki sorunlarımız gelmektedir. Ferdi Baba, her “Huzurum Kalmadı” dediğinde mesleki sorunlarımız gözümüzün önünden film şeridi gibi geçiyor ve film bir türlü bitmek bilmiyor!

Nasıl bitsin ki; Ekonomik sorunlardan çalışma saatlerine, mobbinglerden 2.şark görevine, liyakatsizlikten atama ve yer değiştirme yönetmeliğine, siyasi baskılardan hukuki sorunlara kadar mesleğin sorunları saymakla bitmiyor. Bitmedikçe kederlenip yeni bir Ferdi TAYFUR şarkısı açıyoruz ve
“Sevgiler çiçek gibi soldurmayalım,
Umudu boşluklara savurmayalım,
Hayat kısa dünyanın çilesi bitmez,
Yılları acılarla doldurmayalım…”
diyerek siyasetçi ve bürokratlara hediye ediyoruz.

Sorumluluk sahibi siyasiler ve bürokratlar, gelin hep birlikte mesleğimizin kronikleşmiş sorunlarını çözelim. Yılları acılarla doldurmak yerine mutlu ve mesut bir şekilde yaşayan emniyet teşkilatını var edelim!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir