Dur İhtarına Uymadı, Bekçiyi Ezdi. Araçta Bulunan Başka Bir Kişi Hayatını Kaybetti, Bekçi Tutuklandı

Konya’da bekçilerin dur ihtarına uymayan sürücü, aracıyla bekçiyi ezdi. Bekçi, kendisine çarparak kaçmaya çalışan araca ateş açtı. Açılan ateş sonucu araçta bulunan Hasan Tekin yaralanmıştı. Hastanede tedavi altına alınan Tekin, yaşam mücadelesini kaybetti. Kendisini ezen araca ateş açan Mahalle Bekçisi tutuklu yargılanacak.

Olay 3 Eylül 2022’de Konya’nın Meram ilçesinde meydana geldi. Bekçiler şüphelendikleri bir araca dur ihtarında bulundu. Ehliyetsiz ve alkollü olduğu tespit edilen sürücü Y.B.’nin hızlanarak bekçiye çarpması sonucu bekçi savruldu. Mahalle Bekçisi kendisine çarparak kaçmaya çalışan araca ateş açtı. Bekçinin açtığı ateş ile arka koltukta oturan Hasan Tekin(19) ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Olay sonrası Jandarma ekiplerince gözaltına alınan mahalle bekçisi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kendisine kasıtlı ve hızlanarak çarpan araca ateş açan bekçi tutuklu yargılanacak. 

47 gündür hastanede yaşam mücadelesi veren Hasan Tekin hayatını kaybetti.

Similar Posts

2 Comments

  1. Adam görevini yapmış ve tutuklanmış ne denilebilirki tam tersi araç çarptığında ölseydi tüh vah denilecekti yazık yazık

  2. Her zaman diyorum. Bizi yasalar korur. Yasa yok ki! Ver gazı sür polisi, bekçiyi, askeri. Sonra kendi derdinle başbaşa kal. Birlikte olmak şart. Bu tip olaylar da avukat gönderen birliktelikler lazım .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir