Çarşı ve Mahalle Bekçisi, Hasta Eşini Bırakıp Azılı Hırsızın Peşinden Koştu

Polis ekipleri uzun uğraşlar sonucu, Ankaralıların kabusu azılı hırsızı yakaladı. Mahalle Bekçisi, birçok ev ve iş yerinden çeşitli hırsızlıklar yapan zanlıyı fark etti ve hasta eşini bıraktı, hırsızın peşinden koştu.

https://www.youtube.com/watch?v=A8V3ReWx_0E

AZILI HIRSIZIN YAKALANMA ANI

72 SUÇ KAYDI VARDI

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı hırsızlık timleri harekete geçti. Birçok suç kaydı bulunan zanlının kimliğini, ekipler yaptıkları araştırmalar sonucunda tespit etti. Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri, şüphelinin yakalanması için zanlının fotoğraf ve video görüntülerini bütün ekiplere gönderdi, bununla birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

ÇALDIĞI ANAHTARLARA AİT ARAÇLARI PLAKA DEĞİŞTİRİP KULLANMIŞ

Şüpheli şahıs, özellikle yaz aylarında gözüne kestirdiği ikametlere ağaçlara ve borulara tırmanarak girdi. O gün istirahatli Çarşı ve Mahalle Bekçisi, öğle saatlerinde eşini hastaneye götürdü. Daha sonra eşiyle birlikte Keçiören’de kalabalık bir caddeden geçen bekçi, fotoğraflardan yola çıkarak o kalabalıkta azılı hırsızı farketti. Bekçi, hasta eşini bıraktı, azılı hırsızı kovalamaya başladı. Daha sonra kovalamaca sonucunda mahalle bekçisi, şüpheli şahısı etkisiz hale getirdi.

ZANLI TUTUKLANDI

Ekiplerin kontrolü sonucunda şüphelinin suç makinesi olduğu ortaya çıktı. Ekipler zanlıyı sorgulamak üzere Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliğine götürdü. Polis ekipleri, tanık beyanları ve kamera görüntülerini inceledikten sonra zanlının 19 ayrı eve girdiğini tespit etti. Toplam 72 adet suç kaydı olduğu tespit edilen zanlı, adli makamlara sevk edildi. Adli makamlar, deliller ışığında azılı hırsızlık şüphelisinin tutuklanmasına hükmetti.

Similar Posts

One Comment

  1. 72 adet suç kaydı olması ve halen suç işlemesi..yakında yine çıkar ve devam eder. Adam kanundan korkmuyor cezalar caydırıcı değil, ceza evleri de ıslah edici değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir