Bayramda Çalışan Polislere Taltif Geliyor

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer’in Twitter üzerinden paylaştığı gönderide;

Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı’ndan gelen resmi yazıda; 07-18 Temmuz 2022 tarihleri arasında(bu tarihler dahil) trafik hizmetlerinde en az 1(bir) gün süreyle, fiili olarak çalışan veya takviye olarak görevlendirilen Emniyet Hizmetleri Sınıfı(EHS) personelin bilgilerine ihtiyaç duyulmuştur, dendi.

Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı göndermiş olduğu yazıda 81 İl Emniyet Müdürlüğü’nden isim listelerini istedi. Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, bu olumlu gelişmeyi şu sözlerle duyurdu; “BAYRAMDA ÇALIŞAN POLİSLERE TALTİF GELİYOR.
Trafik daire başkanlığı bayram tatili boyunca 1 gün dahi çalışan polislerin isimlerini resmî yazıyla istedi”


Similar Posts

5 Comments

  1. Helali hoş olsun ama sadece trafik birimlerindeki meslektaşlarım mı çalıştı. Hep bi ayrım

  2. Arefe 1.gun 2.gun 3.gun 4.gun geceye git bizim mesleğin trafikcisi mirafikcisi olmaz

  3. Bu uygulama yasal bir hale getirilmeli,İşçilerde olduğu gibi maaşın belli bir oranında Dini ve milli bayramlar ve resmi tatillerde çalıştırılan petsonele dişe dokunur bir ödeme yapılmalıdır.Birileri 9 gün tatil yaparken çalışan insanlara da ciddi bir ödeme yapılması hakkaniyet in bir gereği olduğu gibi personelin çalışma azmini ve moral ve motivasyonunu da önemli derecede artıracağı herkes tarafından bilinen gerçektir.

    1. Her bayramda normal işçiler gibi 9’ar günlük tatil yapmıyoruz, kendi yıllık iznimizin dışında başka bir izin yok. Çalışma sistemimiz zaten zor. Tamam severek yapıyoruz ama en azından bayramlarda, milli bayramlarda özel günlerde ücret desteği tüm personeli(polis ve çmb) kapsamalı.

  4. Eveeet beklenen taltif pbslerde yayımlanmış ve 9 gün boyunca valilik Oluru ile trafikte çalıştırılan takviye kuvvete YOK..

    Arz ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir