AÇIĞA ALINAN POLİSİN EŞİ MİLLETVEKİLİNE SESLENDİ: “BENİM EVİMDE 1 YILDIR YANGIN VAR.”

MERSİNDE AÇIĞA ALINAN MESLEKTAŞIMIZIN 2019 YILINDA ÖLEN BABASI İÇİN, 2021 YILINDA AK PARTİYE VE TÜRK POLİS TEŞKİLATINA KUMPAS KURDU İDDİASINDA BULUNDULAR

HABERİN VİDEOSU:

18 Temmuz 2021 günü Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül YILMAZ’ın aracını durduran  ve o tarihten bu yana açıkta bulunan trafik polisi Muharrem AYDOĞAN isimli polisle ilgili Ahaber isimli internet sitesinde çıkan haberle ilgili Faruk SEZER’in canlı yayınında Muharrem AYDOĞAN’ın eşi konuştu.

Ahaber.com.tr isimli haber sitesinde: AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracının durdurulmasından siyasi operasyon çıktı. Başlığı ile çıkan haberde; trafik polisi Muharrem AYDOĞAN’ın Ak Partiye ve Türk Polis Teşkilatına siyasi kumpas kurduğunu, bu kumpası kurarken de Muharrem AYDOĞAN’ın babasının bir muhalefet milletvekili ile defalarca telefon yoluyla konuştuğunu, Muharrem AYDOĞAN’ın babasının aktif şekilde CHP  Toroslar İlçe teşkilatına üye olduğunun ortaya çıktığını ve Muharrem AYDOĞAN’ın yanında bulunan ve bu dosyadan hala açıkta bulunan Muhammed YAR isimli polisin Muharrem AYDOĞAN isimli polisten, milletvekilini beklettiği için davacı ve şikayetçi olduğunu yazmaktadır.

AÇIĞA ALINAN POLİSİN EŞİ İDDİALARA CEVAP VERDİ

Ahber.com.tr isimli haber sitesinde yayınlanan bu haber üzerine Emniyet-Sen Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu sözcüsü Faruk SEZER twitter canlı yayını açarak Muharrem AYDOĞAN’ın eşi Sevcan AYDOĞAN’a iddiaları sordu.

Sevcan AYDOĞAN sorulan sorulara birer birer cevap vererek iddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğunu, asıl kendilerine kumpas kurulduğunu belirtti.

Faruk SEZER ile Sevcan AYDOĞAN arasında soru cevap şeklinde geçen canlı yayın konuşmasını siz değerli kamuoyu ile paylaşıyoruz:

Faruk SEZER: Diğer trafik polisi Muhammed YAR eşiniz Muharrem AYDOĞAN’dan şikayetçi oldu mu?

Sevcan AYDOĞAN:  Bir yıldır Muhammed YAR ve eşim sürekli irtibat halinde bizden şikayetçi olduğunu bu internet sitesinin haberinden öğreniyoruz. Ne savcılıktan ne de emniyetten şikayetçi olduğuna dair bir yazı gelmedi.

Faruk SEZER: Eşiniz 19 Temmuzda mı açığa alındı.

Sevcan AYDOĞAN: Olay 18 Temmuzda oldu eşim 19 Temmuzda açığa alındı. Videonun muhalif milletvekilince paylaşılması ise olaydan ve açığa alınmadan 2 ay sonra oldu. Açığa alma olayının videonun paylaşılması ile alakası yok. Eşimin açığa alınma sebebinde şu yazıyor: MİLLETVEKİLİNİ DURDURMAKTAN AÇIĞA ALINDINIZ.

EŞİMİN BABASI 2019 YILINDA VEFAT ETTİ

Faruk SEZER: Eşinizin babasının CHP Toroslar İlçe Teşkilatına Üye olduğu ve videoyu paylaşan muhalafet milletvekili ile bu olayla ilgili defalarca konuştuğu söyleniyor.

Sevcan AYDOĞAN: Eşimin babası yani kayınpederim 2019 yılında vefat etti. 2021 yılında olan olayla ilgili bir milletvekili ile nasıl telefonda konuşacak. . Kayınbabamın CHP ile VE başka siyasi partilerle işi olmayan bir insandı. CHP üyesi de değildi. Haberde kayınbabamın halen CHP’nin aktif üyesi olduğu ve bu siyasi kumpası milletvekili ile birlikte kurduğu iddia ediliyor. 2019 yılnda ölen bir insanın 2021 yılında bunları nasıl yapabilir? Çok komik geliyor bana. Ölmüş bir insan nasıl konuşabilir? Hatta çocuklarım bu haberi gördükten sonra dedemden teşekkür ederiz öbür dünyadan bize yardımcı oluyorlar dediler.

Faruk SEZER: Eşinizin muhalif milletvekili birlikte harekete ederek Türk Polis Teşkilatına ve iktidara siyasi operasyon yaptığı yönünde ağır bir suç ithamı var. Bu iddia ile ilgili eşinize gözaltı yapıldı mı, evinize gelindi mi veya işlem yapıldı mı?

Sevcan AYDOĞAN: Hayır kesinlikle İşlem yapılmadı. Biz bu teşkilatın ekmeğini yiyoruz böyle bir şey yapar mıyız?

Faruk SEZER: Video sosyal medyada yayınlanmadan önce eşiniz muhalefet milletvekili ile telefonda konuştu deniliyor. Eşiniz böyle bir konuşma yaptı mı?

Sevcan AYDOĞAN: Hayır kesinlikle görüşme de yazışma yapmadı. Biz de televizyondan öğrendik. Görüntüleri görünce biz de şok olduk.Biz bu milletvekilini tanımıyoruz. Eşim görüntüleri sadece kendi şube müdürüne, soruşturmayı yapan müfettişe ve  İl Emniyete verdi. Başka kimseye vermedi. Kayınvalidem dahi bilmiyordu bu olayı. Çevremizden hiç kimse blmiyordu. Biz kimseye söylemedik ki. Ufak bir şey  Zeynep hanınım sinirli anına denk gelmiştir. 1 ay sonra  2 ay sonra geri görevine başlar diye düşündük. Biz de ona istinaden kimseye demedik. Sadece sessiz kaldık.

Faruk SEZER: Gazetede Ak Partiye ve Türk Polis Teşkilatına büyük bir kumpas kurduğunuz yönünde iddia var. Bununla ilgili herhangi eşiniz ve yanındaki polis dışında kimseye işlem yapıldı mı?

Sevcan AYDOĞAN: Hayır, sadece eşim ve yanındaki polis memuru Muhammed YAR’a işlem yapıldı. Araç dur ihtarımıza uymadı diye anons eden ekibe de bu anonsu eşime anons eden haber merkezine de işlem yapılmadı, açığa alınmadılar. Hatta bu konunun tarafı olan bir çok kişinin ifadesi bile alınmadı. Kısacası mağdur olan biziz bunun üzerinden ekmek yiyenler başkaları.

Faruk SEZER: Zeynep Gül YILMAZ’ın milletvekili kimliğini gösterdiği halde milletvekilini bırakmadığı yazılıyor. Durdurma işlemi nasıl olur eşiniz işleyişi anlattı mı? Ve bu olay nasıl oldu size anlattı mı?

Sevcan AYDOĞAN: Anons geliyor (dur ihtarına uymayan araç anonsu) eşim bayramda ülkem kana bulanır diye koşarak aracın önüne atlayarak aracı durduruyor. Sonrasında sadece aracı sorgulayıp bırakacakken milletvekilinin şoförü araçtan inerek eşime senin adın ne kimliğin ne diyerek olayı çok büyütüyorlar. Eşim, bakın hanımefendi ben sadece sorup göndreceğim sizi diyor. Zeynep Gül YILMAZ, Emniyet Müdürüyle görüşmeler yapıyor.  Emniyet Müdürü aracı gönderin emrini verince milletvekilini gönderiyor ancak Zeynep hanım kendisi gitmiyor. Normalde 2 dakikalık olan bir şey yarım saate uzuyor

“BENİM 1 YILDIR EVİMDE ATEŞ YANIYOR”

Sevcan AYDOĞAN bu soruları cevapladıktan sonra sürecin değerlendirmesini yaparak, yaşananları ve yaşadıklarını anlattı:

 “Biz bu süreçte uzun süre sessiz kaldık. Geçtiğimiz günlerde sesimi çıkardım ve sözcü gazetesine açıklama yaptım diye bu haberler çıkmaya başladı. Mobese görüntüleri, haber merkezi anonsları var. Bunlar nerede? . Zeynep GÜL YILMAZ bir gazetede, benim çocuğum ateşliydi ona yetişmem gerekiyordu diyor. Pekiyi BENİM 1 YILDIR EVİMDE ATEŞ YANIYOR bunu görüyorlar mı? Benim çocuklarım ne yiyor ne içiyor? Benim çocuklarımın benden başka kimsesi yok. Belki onun bakıcısı da vardır. Benim çocuklarımın tek bakıcısı benim. Bana yazık değil mi? Kendi çocuğu ateşliymiş. Benim çocuğum yok mu? Kendi anne de ben anne değil miyim? Çok kötü durumdayım. Psikolojim alt üst oldu. Bu olayın bu noktaya kadar gelmesine inanamıyorum. iki tane devlet memuru ile niye uğraşıyorsunuz? 1 yıldır çocuklarımla birlikte yaşadıklarımın hesabını kim verecek? Kendimizi savunmamız suç mu? 1 yıldır açıktayız ve bekliyoruz.  Herkes kendi açısından bakıyor olaya. Annemi babamı kaybettim üstüne bu olay geldi. Üstüne kayınvalidem kanser oldu.  Benim feryadımı kim duyacak. Eşim ter temiz bir devlet memuru. Sicili tertemiz. 30 yılını vermiş bu mesleğe yazık değil mi?  Bu kadar emeği bir kalemde silmek kolay mı? Kayınbabam kapıcı olarak çalışmış. Bir kapıcının çocuğu Muharrem AYDOĞAN. Ne emeklerle bu seviyeye gelmiş. Bu kadar emeği silip atmak kolay mı? Yazık günah değil mi? 30 yıllık emek bir kalemde silinir mi? Bir de bizi komplocu yaptılar. Biz vatansever insanız. Kimse kimsenin ekmeğiyle oynamasın. Şu mübarek Muharrem ayında Muharrem ve Muhammed polislere adalet istiyorum.” diyerek duygusal bir haykırışta bulunarak konuşmasına son verdi.

YÜREK DAĞLAYAN KONUŞMA:

Similar Posts

3 Comments

  1. Şu yaşıma geldim Ahaber’in doğru tarafsız bir haber yaptığını görmedim. 10 haber yapsa 9.9 ‘u yalan.

  2. Uyan millet..polisine askerine doktoruna hemşirene sahip çık artık..yakında sizi koruyacak polis asker, sizi tedavi edecek doktor hemşire bulamayacaksınız..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir