MÜLAKAT DEĞİL LİYAKAT İSTİYORUZ

ÖĞRETMENLER BUGÜN ANKARA’DA EYLEM YAPTI MÜLAKAT DEĞİL LİYAKAT İSTİYORUZ DEDİ

Öğretmenler seslerini duyurmak için bugün Ankara’ya geldiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN’ ın seçim öncesinde seçim vaadi olarak söz verdiği memur alımlarında mülakatı kaldıracağız sözünü hatırlattı ve seslerini duyurmak için eylem yaptılar.

MÜLAKAT DEĞİL LİYAKAT İSTİYORUZ

Öğretmenler mülakat değil liyakat istiyoruz diyerek seslerini duyurmaya çalıştılar. Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN öğretmen alımlarında %50 KPSS %50 mülakat puanına göre alım yapılacağını açıklamıştı. Öğretmenler bu duruma tepki gösterdi. Haklarının yendiğini, adaletsiz bir memur alım yöntemi olduğunu dile getirdiler.

Emniyet Teşkilatı olarak da mülakatla tüm kamuda memur alımlarının ve meslekte yükselme sınavlarının yapılmasını istemiyoruz. Mülakat demek biat demek, torpil demektir. Biatın ve torpilin olduğu hiçbir ülke gelişemez ve geri kalmaya mahkum bir toplum demektir. Türk toplumu mülakat ile memur alımlarından, adam kayırmadan çok çekti artık toplum olarak adaletli bir yönetim istiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN’ dan kendi iktidarı tarafından getirilen bu mülakat sisteminin ve polise ikinci şark görevini yine kendileri tarafından kaldırılmasını seçim vaadi olarak vermiş olduğu sözleri tutmasını istiyoruz.

Editör 2

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir