POLİSE BIÇAKLI SALDIRI

Aile içi kavgaya müdahale etmek isteyen polis memuru, ayağı kayıp yere düşünce bir şahsın bıçaklı saldırısına uğradı! O anların güvenlik kamera kayıtları yaşananları ortaya çıkardı.

Antalya’da sabah saatlerinde hırsızlık ihbarı alan polis ekipleri olay yerine intikal ettiği esnada sokak içerisinde aile içi kavga olduğunu gördüler. Olaya müdahale ederek şahısları yatıştırmak isteyen ekiplere eli bıçaklı bir şahıs saldırıda bulundu. Şahsa biber gazı ile müdahale eden polis memurunun, bıçaklı saldırganın müdahalesi sonucu ayağı kayarak yere düştüğü görülüyor. Bıçaklı saldırgan yerde yatan polis memurunu bacağından bıçakla yaraladı. Diğer polis memuru da şahsı durdurmaya çalıştı. Bacağından yaralanan meslektaşımız tedavisi için hastaneye sevk edilirken, şüpheli etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.


Bu yaşanan olay da gösteriyor ki Polisler silah kullanmaktan çekiniyorlar. Çünkü mahkemelerin son zamanlarda bu tür olaylarda polisler aleyhine vermiş olduğu kararlar polisler üzerinde baskı oluşturmaktadır. Yine aynı şekilde bu tür olaylarda silah kullanan meslektaşlarımızın Valiliklerce açığa alınması da polis teşkilatında silah kullanma konusunda tereddütler oluşmasına sebep oluyor. Polisin bu tür durumda yetkilerinin artırılması kaçınılmaz olmuştur.

Similar Posts

6 Comments

  1. Polis bile kendisi savunamayacak durumda ise vatandaş Allah’a emanettir sokaklarda. Bıçaklı saldırgana karşı ne yapılması gerekiyor? polisin bekçinin silahına göz dikenler bi cevap versin..

  2. Son zamanlarda silah kullanan polisler bir bir tutuklandığı için haklı olarak silah kullanmaya çekiniyorlar silah kullanma yetkisi yoruma açık olmamalı ve MESLEK KANUNU ile açıkça belirlenmelidir

  3. Bu olayda silah(tabanca) ile müdahale şartları oluşmuş, lakin son zamanlarda mahkemelerin polis aleyhine vermiş olduğu yanlış kararlardan dolayı meslektaşlarımız silah kullanmaktan korkuyor.

    Mahkemede oturduğu yerden karar veren hakimlere bu tür videolar izletilmeli, elinde bıçak olan şahsın ne kadar tehlikeli olduğu gösterilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir