Polis soğuk havada sokak hayvanlarını unutmadı!

Uşak polisi soğuk ve yağışlı havada sokak hayvanlarını unutmadı, sokaktaki kedi ve köpekleri beslerken üstlerine “Polis” yazılı battaniye örttü.

Uşak Çevre Doğa ve Sokak Hayvanlarını Koruma Büro Amirliği ekipleri, kentte yağan yağmurla birlikte havaların soğumasının ardından sokak hayvanları için çalışma başlattı.

Çevre Doğa ve Sokak Hayvanlarını Koruma Büro Amirliği, “trafikte hayvana çarpıp yardım etmeme, işkence, eziyet, zarar verme, bakımlarını ihmal etme, hayvanların dönüştürülmesiyle kumar oynama ve oynatma, tehlike arz eden hayvanları üretme, ülkeye sokma” suçlarıyla mücadele amacıyla kurulmuş ve bu alanda çalışmalar yapmaktadır.

Similar Posts

5 Comments

  1. Polisin işimi bu? yakında huzur evlerinde hasta altı da aldırırlar yazık

  2. Personel yok diye 4 gruplu 12/36 çalışma sistemine geçemiyoruz. Toplum destekli polisler uçurtma uçuruyor,doğa ve hayvan polisi olarak yeni kurulan birim hayvanları besliyor. İnsan olarak polisin canının değeri hiç yok. Bırakın her kurum kendi işini yapsın.

  3. Trafik, karakol, Asayiş birimleride psikopat,serseri, hırsız peşinde koşturyor fazla personel yok diye 12/36 dönülmüyor bırakın hayvan bakmaya ben sivilkende bakıyorum hayvanlara belediyede eline atsın polis işini yapsın

  4. Haberin altında ne iş yaptıklarını yazmışlar. Ancak bu görev arasına girmiyo.
    Bu görev olarak değil gönüllü olarak yapılacak bir eylem olmalı. Haber olmak için amir bey yapmış olabilir mi 😜

  5. Bırakın belediye kendi işini, polis kendi işini yapsın
    Ha bu arada gönüllü yapmak istiyorsa izinli gününde sokak hayvanlarına bakabilir reklam yapmadan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir