Özgür Demirtaş’tan Promosyon Yorumu: “300 Liraya Anca 3 Karpuz Alırsınız”

Ünlü Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, maaş promosyonu için kampanya yürüten polislere destek verdi. Demirtaş, Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk Sezer’in “300 liralık promosyon polisin faydasına mıdır?” sorusuna “300 liraya anca 3 karpuz alırsınız. O da şekerli su” dedi.

Bilindiği üzere polisler twitter üzerinden günlerdir tweet etkinliği düzenleyerek Vakıfbank ile EGM arasında yapılan promosyon anlaşmasına tepki göstermektedir. 

300 LİRAYA ANCA 3 KARPUZ ALIRSINIZ

Emniyet-Sen Genel Başkanı ve Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk SEZER’in ekonomistleri etiketleyerek yapılan promosyon sözleşmesinin ekonomik şartlara uygun olup olmadığıyla ilgili sormuş olduğu soruya ünlü ekonomist Prof.Dr. Özgür DEMİRTAŞ cevap verdi.

Faruk SEZER’in Özgür DEMİRTAŞ’ı etiketleyerek; “Bugün ekonomistlere soracağız… Sayın @ProfDemirtas

bir konuda destek istiyoruz. 330 bin personeli olan bir kurum, bir banka ile 5 yıl için ayda 300 lira ödemeli maaş promosyon anlaşması yapmışsa, bu anlaşma ekonomik şartlara göre personelin faydasına mıdır?” sorusuna,

 Özgür DEMİRTAŞ:

 “300 liraya anca 3 tane karpuz alırsınız. O da şekerli su… Konunun özü: çok düşük maalesef. 

Her meslek grubu değerli, polisler de dahil bir çok meslek grubunda ücretler, daha doğrusu, ALIM GÜCÜ inanılmaz düşük durumda.” şeklinde cevap verdi.

Similar Posts

One Comment

  1. 330 bin personel hepsi bir otomatik ödemeleri ve finans hizmetlerini 1 aylığına başka bankalardan yapısında görürüm o bankayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir