KAFES OPERASYONU DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Ali YERLİKAYA’ya X Hesabından 56 ilimizde kafes operasyonu kapsamında mali suç örgütleri üyelerine karşı eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda şuana kadar 150 şüpheli şahsın yakalandığını ve operasyonların devam ettiği bilgisinin paylaştı.

*İŞTE O AÇIKLAMA*

“5️⃣6️⃣ İLİMİZDE KAFES OPERASYONU KAPSAMINDA MALİ SUÇ ÖRGÜTLERİ ÜYELERİNE KARŞI EŞ ZAMANLI OLARAK DÜZENLENEN OPERASYONLARDA ŞU ANA KADAR 1️⃣5️⃣0️⃣ ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANDI. OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR. ❗️Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Şube Müdürlüklerimizce: Ankara, Artvin, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, Mersin, Kastamonu, Kırklareli, Konya, Manisa, Rize, Samsun, Siirt, Trabzon, Uşak, Kırıkkale, İzmir, Antalya, Gümüşhane, Aydın, Burdur, Çanakkale, Giresun, Kars, Ordu, Tekirdağ, Balıkesir, Çankırı, Çorum, Denizli, İstanbul, Kırşehir, Şanlıurfa, Iğdır, Van, Muğla, Yalova, Adana, Elazığ, Mardin, Afyonkarahisar, Malatya, Nevşehir, Osmaniye, Kocaeli, Bartın, Kayseri, Ağrı, Bilecik, Bursa, Erzincan, Erzurum, Muş, Şırnak ve Düzce’de eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Tefecilik, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık, Kişilere karşı Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Vergi Usül Kanununa Muhalefet ve Parada Sahtecilik suçlarını işleyen 3️⃣6️⃣7️⃣ şüpheli şahsa düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 1️⃣5️⃣0️⃣ şüpheli yakalandı. Operasyonlarımız devam ediyor. Operasyonlar kapsamında, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve bu suçlardan elde edildiği değerlendirilen çok miktarda para ve çek/senet ele geçirildi.Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum🇹🇷AZİZ MİLLETİMİZ MÜSTERİH OLSUN:HALKIMIZIN HUZURUNU KAÇIRAN MALİ SUÇ ÖRGÜTLERİNE, ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNE VE ÇETELERE NEFES ALDIRMAYACAĞIZ❗️ŞAFAK SÖKERKEN DE GÜN BATARKEN DE HER AN ENSELERİNDEYİZ❗️HEPSİNİ BİR BİR YAKALAYIP ADALETE TESLİM EDECEĞİZ”

Hız kesmeden devam eden operasyonları Emniyet Teşkilatı olarak çok olumlu buluyoruz, yakalanan ve adliyelere sevk edilen şüpheli şahısların adliyeler tarafından çeşitli gerekçelerle sokaklara gönderilmesini istemiyoruz. Yeniden yasal bir düzenleme gerekiyorsa da yapılsın.

Emniyet Teşkilatı olarak suçlular cezaevlerinde, halkımız sokaklarda, evlerinde huzurlu olsun istiyoruz.

Editör 2

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir