İSRAİL PROTESTOLARINDA 43 POLİS YARALANDI!

İsrail’in Gazze’de bir hastaneyi vurması sonucu İstanbul’da İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto gerçekleştirildi. protestolarda 43 Polis Yaralandı.

İsrail’i protesto etmek için İsrail Başkonsolosluğu önünde toplanan kalabalık konsolosluk binasına havai fişek atarak polis barikatını almaya çalıştılar. Görevli polislerin dur ihtarına uymayan protestocular bu kez de polislere saldırdı. Olaylar esnasında 43 polis yaralandı.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA!

İstanbul Valiliği yaşanan olaylarla ilgili basın açıklamasında bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA:

İstanbul Valiliği:

“17.10.2023 Salı günü, İsrail’in Gazzeli sivillere yönelik bombardımanlarını protesto etmek isteyen 80 bin kişi, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanmıştır. Protesto gösterilerinin başladığı sırada kalabalık içerisinde bulunan bir grup, konsolosluk binasına girmek için harekete geçmiş, emniyet güçlerimize, çevredeki binalara, konsolosluğa taşlı, sopalı, meşaleli ve havai fişekli saldırıda bulunmuştur. Emniyet kuvvetlerimiz de telafisi mümkün olmayacak olayların önüne geçebilmek için gruba müdahale etmiş ve konsolosluk binasına girişleri engellemiştir. Polis bariyerini aşarak Emniyet güçlerimize saldırdığı tespit edilen 5 kişi emniyet kuvvetlerimizce gözaltına alınmıştır. Taşkınlık yapan grupla ilgili kimlik tespit işlemleri devam etmektedir. 
Protesto gösterisi sırasında olay yerinde bulunan 1958 doğumlu Eshabil Tüfekçi isimli vatandaşımız geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılmış. Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Olaylarda ayrıca 43’ü polis toplam 63 vatandaşımız da yaralanmıştır. 
Bu müdahaleye, içimizin kanadığı şu zaman diliminde mecbur kalmak, bizleri de yürekten yaralamıştır. İsrail’in sivillere yönelik uyguladığı – terör saldırılarını andıran – bombardımanlarına tepki göstermek isteyen vatandaşlarımızdan, tepki gösterirken telafisi mümkün olmayacak hareketlerden kaçınmasını önemle rica ediyoruz. 

Tüm İslam aleminin ve Milletimizin başı sağ olsun.” Dedi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir