DEV NARKOTİK OPERASYONU

İçişleri Bakanı Ali YERLİKAYA son günlerde ülke genelinde narkotik madde imali ve satışına yönelik yapılan operasyonlar hakkında bilgi verdi.

İçişleri bakanının O açıklaması

İçişleri Bakanı İstanbul, Ankara, Mardin, Aydın ve diğer illerde yapılan operasyonlarla ilgili bilgi verdi. İşte açıklamanın tamamı:

“NARKOTİK BİRİMLERİMİZİN İSTANBUL, AYDIN, MARDİN, ANKARA, DÜZCE, IĞDIR, NİĞDE, MALATYA VE YOZGAT’TA DÜZENLEDİKLERİ OPERASYONLARDA 58 ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANDI❗️
@EmniyetGM  İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıklarımız ile  İl Emniyet Müdürlüklerimizin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince;

❌#İstanbul’da gerçekleşen operasyonlarda 52 kg uyuşturucu madde, 48 kg metamfetamin, 504.000 sentetik ecza ile 12.240 uyarıcı hap ele geçirildi, 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

❌#Aydın’da uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda 38 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda 10 kilo esrar ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

❌#Mardin #Kızıltepe’de durdurulan araç içerisinde yapılan aramada 18 çuval içinde 463 kilo skunk maddesi ele geçirildi, 1 şahıs gözaltına alındı.

❌#Ankara’da yapılan operasyonda 90 kg kubar esrar ele geçirildi, 2 şahıs gözaltına alındı.

❌#Düzce’de, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünce müşterek yapılan operasyonda 47 kg skunk maddesi ele geçirildi, 3 şahıs gözaltına alındı.

❌#Iğdır’da şüpheli bir araç ile araç sahiplerinin ikametlerinde yapılan aramalarda 2.5 kg esrar ele geçirildi; 2 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

❌#Niğde’de risk analiz çalışması neticesinde arama yapılan bir TIR’da 58 kg esrar ele geçirilirken, 1 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

❌#Malatya’da Mardin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün işbirliği ile #Kale ilçesinde bulunan uygulama noktasında 2 araçta yapılan aramada 46 kg esrar ile silah ele geçirildi; 3 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

❌#Yozgat #Aydıncık’ta tespit edilen bir adreste yapılan aramada 4.5 kg esrar ile kök kenevir ele geçirildi; 1 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

ZEHİR TACİRLERİNİN HER AN ENSELERİNDEYİZ❗️

GELECEĞİMİZİ KARARTMAYA ÇALIŞAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE YÖNELİK OPERASYONLARIMIZ AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDECEK

Similar Posts

One Comment

  1. Zehir tacirlerine aman vermeyen İnsanüstü çalışan polislerimizi Allah başımızdan eksik etmesin…
    Amin…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir