Çarşı ve Mahalle Bekçileri Şube Müdürlüğü Kuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıya göre, Asayiş Daire Başkanlığı’na bağlı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Şube Müdürlüğü kuruldu.

Teşkilatlanma işleri konulu yazıda; “Asayiş Daire Başkanlığı hizmetlerinin daha verimli kullanılması amacıyla; İdari Büro Amirliği, Adli ve İdari İşlemler Büro Amirliği, Analiz ve Değerlendirme Büro Amirliğinden oluşan Çarşı ve Mahalle Bekçileri Şube Müdürlüğünün kurulması, İçişleri Bakanlığı oluru ile uygun görülmüştür” dendi.

Asayiş Daire Başkanlığına bağlı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Şube Müdürlüğü alt birimleri ile kurulumu tamamlanarak, 29.08.2022 tarihinde faaliyete başlamıştır.

Similar Posts

2 Comments

  1. Bu şube kuruldu ancak bundan sonra ne olacak. Bu şube bekçilere ne gibi olanak sağlayacak. Kaç yıl önce çıkarılan kanunun altı ay sonra çıkarılması gereken yönetmeliği daha çıkmadı hatta mevzu bahis bile değil. Kör topal gidiyoruz ama nereye kadar ? Koruma şubeye bağlanarak başladığımız meslek hayatımıza önleyici hizmetlere bağlı devriye ekipler olarak devam edip sonrasında karakollara bağlanarak resmen pasifize edildi. Şu anda asayişe bağlanarak ne yapılacak veya ne yapılması hedefleniyor. Sorulan sorulara gerekli birimler cevap vermediği için size soruyorum. Düşünceniz nedir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir